ولی قلیچی
فرماندار شهرستان صالح آباد

           
۱۳۹۸/۱۲/۰۸

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی:

تمام امکانات خراسان رضوی برای مقابله با ویروس کرونا در خدمت دانشگاه علوم پزشکی مشهد است

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی گفت: برای کنترل ویروس کرونا تمام امکانات موجود استان در زمینه تدارکات، نیروی انسانی و ظرفیت دستگاه‌ها در خدمت دانشگاه علوم پزشکی مشهد قرار می گیرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، حسن جعفری در حاشیه برگزاری جلسه ستاد ویژه پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا که در محل سالن اجتماعات شهید باهنر استانداری خراسان رضوی برگزار شد، اظهار کرد: امروز دهمین جلسه ستاد مبارزه با ویروس کرونا در حضور استاندار خراسان رضوی و اعضای اصلی ستاد و عناصر تصمیم ساز استان برگزار شد.
وی افزود: به دلیل اهمیت موضوع سلامت مردم، هشت کمیته در ستاد مذکور در خراسان رضوی تشکیل شده است که مسئولان کمیته ها امروز احکام خود را دریافت کردند و از این پس برنامه‌های خود را رصد و پیگیری می‌کنند.
جعفری با اشاره به مسئولیت دانشگاه علوم پزشکی خراسان رضوی در حوزه سلامت استان افزود: امروز مصوب شد که تمام امکانات موجود استان در زمینه تدارکات، نیروی انسانی و ادارات در خدمت این مجموعه قرار گیرد تا بتوانیم با آمادگی کامل ویروس کرونا را کنترل کنیم.
وی با تاکید بر اینکه علوم پزشکی استان باید تمام نیازمندی‌های خود را به ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا اعلام کند، تصریح کرد: در این راستا تمام دستگاه‌ها موظفند امکانات مذکور را در اختیار کمیته پشتیبانی ستاد مقابله با ویروس کرونا قرار دهند و این ستاد نیز بلافاصله آن‌ها را در اختیار علوم پزشکی قرار خواهد داد.
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی گفت: سایر دستگاه‌های نظامی، امنیتی و انتظامی استان نیز اعلام آمادگی کردند که در صورت نیاز همه تجهیزات آماده خود را در اختیار این ستاد قرار دهند.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد هم در حاشیه این جلسه بیان کرد: در مشهد علاوه برانجام اقدامات پیشگیرانه توسط حوزه معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی، حوزه درمان این دانشگاه آمادگی لازم برای بررسی مواردی که مشکوک تشخیص داده می شوند را داشته و دارد.
شاپور بدیعی تصریح کرد: در حال حاضر بر اساس آخرین آمارها، ۹۴ مورد مشکوک به ویروس کرونا بستری شده‌اند اما در عین حال با توجه به نتایج آزمایش هایی که تا الان دست ما رسیده، هیچ مورد مثبتی گزارش نشده است لذا اوضاع کاملاً در کنترل قرار دارد و بررسی‌های لازم در حال انجام است.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد متذکر شد: همشهریان گرامی می‌توانند با شماره تلفن‌های دانشگاه از جمله ۱۹۱ و شماره تلفن 31449449 تماس برقرار کرده و راهنمایی‌های لازم را در خصوص این بیماری دریافت کنند.


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۱۸۲۷


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

بازدید امروز ۶۲
تعداد بازدیدکنندگان امروز ۴۵ نفر
تعداد بازدیدکنندگان دیروز ۲۹ نفر
کل بازدیدکنندگان ۱۱۷۰۴ نفر
تعداد کاربران مهمان ۴۹ نفر
آماربازدیدکنندگان