ولی قلیچی
فرماندار شهرستان صالح آباد

           
۱۳۹۸/۱۲/۰۷

با حضور معاون وزیر صمت‌؛

دو پروژه در شهرک صنعتی توس افتتاح شد

پروژه خطوط انتقال دو مداره ۱۳۲ و ۶۳ کیلوولت شهرک صنعتی توس و یک شرکت تولیدی با حضور معاون وزیر صمت و معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی به بهره برداری رسید.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، معاون وزیر صمت در این مراسم اظهار کرد: توسعه زیرساخت ها، لازمه توسعه و پیشرفت کشور بویژه در بخش تولیدی و صنعتی است.
محسن صالحی نیا با بیان اینکه شهرک ها و ناحیه های صنعتی بسیاری در مرحله بهره برداری قرار دارند ، افزود: به دلیل شرایط موجود، کشور به تولید بیشتر نیاز دارد در این راستا باید واحدهای تولید کننده توسعه یابند.
وی بر استفاده از ظرفیت اقصا نقاط کشور برای تولید تاکید کرد و متذکر شد: بالغ بر ۴۵ هزار واحد تولیدی در شهرک ها وناحیه های صنعتی در حال فعالیت هستند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی نیز در مراسم افتتاح شرکت پارسیان ایمن کیمیا گفت:  کارخانه‌های تولید کننده تجهیرات ضدعفونی کننده و ماسک در خراسان رضوی فعال بوده و در راستای تامین مواد اولیه این حوزه در حال ایفای نقش هستند. بر این اساس برای افزایش تولید این واحدها برنامه ریزی شده است.
رسولیان افزود: در حوزه تجهیزات پزشکی و دارو مسئولیت از حوزه تولید تا توزیع و حتی نظارت بر عهده دانشگاه علوم پزشکی است.
وی ادامه داد: در حوزه نظارت هم کمیته تعزیرات استان به صورت جدی ورود پیدا کرده و در این راستا احتکارهایی هم اتفاق افتاده است.
رسولیان متذکر شد: استان خراسان رضوی و بخش های مختلف آن از جمله ارکان حاکمیت برای حمایت از تولید اتفاق نظر دارند.
لازم به ذکر است در بازدیدی که علی رسولیان، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی پیش از ظهر  به منظور بررسی وضعیت تولید مواد ضدعفونی کننده از شرکت کیمیاگرتوس داشت، علی اصغر شاندیزی، مدیرعامل این شرکت تولیدکننده داروهای گیاهی گفت: شرکت داروسازی کیمیاگر توس محصولاتی از جمله شربت، ژل ها و محلول های ضدعفونی کننده تولید می کند که این محصولات با توجه به ترکیبات خود می توانند برای جلوگیری از ابتلا به ویروس کرونا بسیار موثر باشند.
 تولیدات این شرکت داروسازی، در قالب سه شیفت کاری به تعداد 20 هزار عدد در روز می رسد.
گفتنی است شرکت پارسیان ایمن کیمیا با سرمایه گذاری بالغ بر ۲۵۰ میلیاردریال و اشتغال برای ۵۰نفر  بازار مصرف داخل کشور و صادرات به کشورهای همسایه را هدف قرار داده است.
همچنین پروژه خطوط انتقال دو مداره 132 و 63 کیلوولت شهرک صنعتی توس با هزینه 16 میلیارد ریال در حالی افتتاح شد که جمع آوری هشت برج تلسکوپی و لتیس دو مداره 63 و 132 کیلو ولت و احداث 2 کیلومتر خط انتقال 132 و 63 کیلو ولتی از جمله ویژگی های آن به شمار می رود.
 


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۱۶۹۱


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

بازدید امروز ۷۷
تعداد بازدیدکنندگان امروز ۴۵ نفر
تعداد بازدیدکنندگان دیروز ۲۹ نفر
کل بازدیدکنندگان ۱۱۷۱۹ نفر
تعداد کاربران مهمان ۴۸ نفر
آماربازدیدکنندگان