ولی قلیچی
فرماندار شهرستان صالح آباد

           
۱۳۹۸/۱۲/۰۶

در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید خراسان رضوی مطرح شد:

خراسان رضوی با نرخ مشارکت اقتصادی ۵۲.۴ درصد رتبه اول کشور را در اختیار دارد/ وجود ۲۶۸ شرکت دانش بنیان در استان

جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید خراسان رضوی با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهور برگزار شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علیرضا رزم‌حسینی در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان که با حضور دکتر ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در محل سالن اجتماعات شهید باهنر استانداری برگزار شد، اظهار کرد: این جلسه با حضور تعدادی از شرکت‌های دانش بنیان استان برگزار شده و شاهد هستیم که اقدامات خوبی هم در حوزه شرکت‌های دانش بنیان صورت گرفته است.
وی با اشاره به وجود تحریم‌ها بعد از خروج آمریکا از برجام افزود: در زمانی که برجام بود و تحریم‌ها نبود، اقتصاد ایران یک تنفسی کرد و اتفاقات خوبی در همه بخش‌های اقتصادی اعم از شرکت‌های دانش بنیان و بخش علمی و فناوری رقم خورد.
استاندار خراسان رضوی تاکید کرد: با وجود تحریم‌های اقتصادی امیدواریم از این مرحله هم عبور کنیم و در شرایطی قرار بگیریم که اقتصاد ایران متکی به خود باشد و بتواند مسیرش را ادامه دهد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی هم در ادامه این جلسه گفت: در قالب الگوی مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی، ۱۸۶ شرکت تاکنون به عنوان معین اقتصاد مقاومتی محوریت توسعه روستاها را در استان بر عهده گرفته‌اند.
علی رسولیان افزود: در خراسان رضوی حدود ۲۶۸ شرکت دانش بنیان وجود دارد و در این راستا به سمتی حرکت می‌کنیم که شرکت‌های دانش بنیان را در قالب فضای فیزیکی و تسهیلات توسعه بدهیم.
وی با اشاره به وجود فرصت‌های سرمایه‌گذاری در حوزه شرکت‌های دانش بنیان، تصریح کرد: ۳۴ فرصت سرمایه‌گذاری در شرکت‌های دانش بنیان استان به ارزش سه هزار و ۱۲۳ میلیارد تومان مطالعه شده و آماده ارائه به سرمایه‌گذاران است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی به ارائه آماری از استان پرداخت و تصریح کرد: در آماری که از سوی مرکز آمار ایران برای پاییز اعلام شد، نرخ مشارکت اقتصادی استان ۵۲.۴ دهم درصد است و هم‌اکنون رتبه اول را در سطح کشور برعهده داریم.
رسولیان ادامه داد: در حوزه کاهش نرخ بیکاری هم با ۶.۳ دهم درصد رتبه دوم کشور را برعهده داریم، لذا ایجاد انگیزه به کار و اشتغال در استان افزایش یافته است و هم‌اکنون کمترین نرخ بیکاری را در بین استان‌های کشور در اختیار داریم.
وی با بیان اینکه خراسان رضوی به ۸۷ کشور جهان صادرات کالا انجام می‌دهد، خاطرنشان کرد: با راه‌اندازی کلینیک صنعت در خراسان رضوی و فعالیت ۷۰ مشاور، ۹۰۰ واحد صنعتی را بررسی و ۱۰۰ واحد تعطیل را هم تاکنون به چرخه تولید بازگردانده‌ایم.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی با اشاره به حوزه سرمایه‌گذاری خارجی استان، بیان کرد: از نظر تعداد پروژه امسال رتبه اول کشور را در قالب ۱۴۲ میلیون دلار جذب سرمایه به خود اختصاص داده‌ایم.
رسولیان در پایان همچنین خواستار حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از شرکت‌های دانش بنیان خراسان رضوی شد.
گفتنی است؛ در این جلسه تعدادی از شرکت‌های دانش بنیان استان به ارائه گزارش پرداختند، همچنین تفاهم‌نامه همکاری بین استانداری خراسان رضوی و دانشگاه فردوسی مشهد به عنوان نماینده شبکه دانشگاهی استان و مشاور عالی طرح مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی با هدف هماهنگی، هم‌افزایی و بهره‌مندی از توانمندی‌های آموزشی، پژوهشی و فناورانه دانشگاه در جهت تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی، تقویت الگوی مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی خراسان رضوی و پیاده‌سازی آن، منعقد شد.


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۱۶۹۴


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

بازدید امروز ۶۶
تعداد بازدیدکنندگان امروز ۴۵ نفر
تعداد بازدیدکنندگان دیروز ۲۹ نفر
کل بازدیدکنندگان ۱۱۷۰۸ نفر
تعداد کاربران مهمان ۴۷ نفر
آماربازدیدکنندگان