ولی قلیچی
فرماندار شهرستان صالح آباد

           
۱۳۹۸/۱۲/۰۵

استاندار خراسان رضوی مطرح کرد:

آمادگی خراسان رضوی برای سرمایه گذاری‌های مشترک با استان نجف

استاندار خراسان رضوی در دیدار سرکنسول عراق در مشهد ضمن اعلام آمادگی برای همکاری‌های اقتصادی گفت: تجربه‌های موفق اقتصادی خراسان رضوی می‌تواند در قالب مشاوره و سرمایه گذاری‌های مشترک در اختیار استانداری نجف قرار گیرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علیرضا رزم‌حسینی در دیدار سرکنسول عراق در مشهد که در محل دفتر استاندار برگزار شد، اظهار کرد: امیدواریم در زمان ماموریت سرکنسول عراق در مشهد، روابط بین خراسان رضوی و نجف اشرف ارتقا یابد.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران کمک‌های سخاوتمندانه‌ای در حوزه امنیت عراق انجام داده است، همین موضوع باعث شده احساس برادری و اخوت بین دو ملت ادامه پیدا کند.

استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه کشور ایران برای ساخت عتبات عالیات تاکنون اقدامات مناسبی را انجام داده است، افزود: تکمیل پروژه‌هایی که در این زمینه وجود دارد با همان جدیت قبل ادامه پیدا خواهد کرد.

رزم‌حسینی با اشاره به خدماتی که از طرف شهرداری مشهد درایام اربعین در شهر نجف صورت گرفت، ادامه داد: هزاران نفر از کارکنان شهرداری مشهد مسئولیت بهداشت، نظافت و تغذیه زائران اربعین حسینی را برعهده داشتند.

وی با ابراز علاقمندی و آمادگی برای اجرایی شدن پروتکل خواهر خواندگی نجف اشرف و مشهد، افزود: خراسان رضوی تجربه‌های بسیار موفقی در حوزه اقتصاد دارد که می تواند در قالب مشاوره و سرمایه‌گذاری های مشترک به استانداری نجف ارائه شود.

استاندار خراسان رضوی در انتهای سخنان خود با بیان ظرفیت تورسیم سلامت در خراسان رضوی از سرکنسول عراق در مشهد دعوت کرد که از ظرفیت‌های اقتصادی استان بازدید کند.

در این دیدار سرکنسول عراق در مشهد گفت: دو کشور ایران و عراق و ملت‌های آن‌ها شرایط بسیار سختی در طول تاریخ پشت سر گذاشته‌اند اما علی رغم این شرایط همواره تلاش کرده‌اند روابط خود را حفظ کنند.

اسعد سلطان ابو گلل افزود: دشمنان هر چه برای تفرقه انداختن بین دو ملت ایران و عراق تلاش کردند، موفق نشدند، در این راستا بسیاری از روابط و ویژگی‌های مشترک بین دو کشور ایران و عراق باعث شده رابطه خوب بین دو کشور ادامه پیدا کند.


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۱۷۲۵


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

بازدید امروز ۶۷
تعداد بازدیدکنندگان امروز ۴۵ نفر
تعداد بازدیدکنندگان دیروز ۲۹ نفر
کل بازدیدکنندگان ۱۱۷۰۹ نفر
تعداد کاربران مهمان ۴۸ نفر
آماربازدیدکنندگان