ولی قلیچی
فرماندار شهرستان صالح آباد

           
۱۳۹۸/۱۲/۰۳

رئیس ستاد انتخابات خراسان رضوی:

تاکنون گزارشی از تخلف فرمانداران در حوزه اجرای فرآیند انتخابات گزارش نشده است

رئیس ستاد انتخابات خراسان رضوی گفت: تا مرحله اخذ رای گزارشی از تخلف فرمانداران در حوزه اجرای فرآیند انتخابات گزارش نشده است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، حسن جعفری در دیدار اعضای ستاد انتخابات استان با استاندار خراسان رضوی که در سالن اجتماعات شهید باهنر استانداری برگزار شد، اظهار کرد: ستاد انتخابات استان در اردیبهشت ماه سال جاری تشکیل و هشت کمیته در ذیل آن ایجاد شد.
وی با اشاره به اینکه خراسان رضوی جزء پنج استان برگزار کننده دو انتخابات مجلس شورای اسلامی و میان دوره‌‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری بود، افزود: مباحثی نظیر قانون مداری، سلامت انتخابات، بی‌طرفی، مشارکت افزایی و تعامل همه جانبه از جمله اهداف ستاد انتخابات خراسان رضوی و کمیته‌های ذیل آن بود.
رئیس ستاد انتخابات خراسان رضوی ادامه داد: 12 حوزه اصلی و 63 حوزه فرعی انتخابیه که شامل 30 فرمانداری و 45 بخشداری است در فرآیند انتخابات خراسان رضوی دخیل بودند و 82 هزار نفر هم در حوزه اجرای انتخابات نقش‌آفرینی داشتند، در این راستا حداقل 25 هزار نفر در حوزه تامین امنیت انتخابات خراسان رضوی تلاش کردند و بستر برگزاری انتخابات پرشور و مردمی را فراهم ساختند.
جعفری در خصوص تعداد صندوق‌های شعب اخذ رای بیان کرد: چهار هزار و 23 صندوق رای در شعبات استان تعبیه شد و 5 میلیون و 800 هزار برگه تعرفه رای هم برای هر یک از دو انتخاب مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی توزیع گردید.
وی با اشاره به اینکه در حوزه تخلفات صرفا 17 پرونده تخلفات انتخاباتی تشکیل شد، عنوان کرد: مباحثی نظیر آشنایی با قوانین، تعیین خطوط قرمز، بایدها، نبایدها و رعایت موازین شرعی برای داوطلبان و  هواداران آن‌ها توسط دستگاه‌های اجرایی، دستگاه‌های نظارت و ستاد امنیت انتخابات استان طی این مدت تشریح شد.
رئیس ستاد انتخابات خراسان رضوی ادامه داد: تا مرحله اخذ رای گزارشی از تخلف فرمانداران در حوزه اجرای فرآیند انتخابات گزارش نشده است، همچنین تاکنون کمترین تنش و درگیری در پنج حوزه انتخابیه‌ای که نتایج شمارش آرا در آن‌ها به صورت رسمی اعلام شده است هم نداشتیم.
جعفری با اشاره به سهولت فرآیند رای‌گیری با دستگاه الکترونیکی احراز هویت برخط، خاطرنشان کرد: به کارگیری دستگاه احراز هویت الکترونیکی برخط در انتخابات استان از مزیت‌های خوب این دوره بود که طی آن تعداد چهار هزار و 23 دستگاه احراز هویت تحویلی از وزارت کشور به شعبات اخذ رای استان ارسال شد.
وی بیان کرد: این دستگاه در فرآیند برگزاری انتخابات روز گذشته خطاهای انسانی را بسیار کاهش داد و به صورت لحظه‌ای آمار رای دهندگان و میزان مصرف تعرفه‌ها را گزارش می‌داد.
رئیس ستاد انتخابات خراسان رضوی با اشاره به اینکه انتخابات استان در نهایت امنیت برگزار شد، اظهار کرد: در ستاد امنیت انتخابات استان هر رخداد امنیتی احتمالی بود، با استفاده از دستگاه‌های عضو شورای تامین رصد و کلیه مباحث امنیتی در استان در ابعاد مختلف پیگیری شد.
جعفری رمز موفقیت ستاد انتخابات استان را تفاهم، تعامل قانونی و همدلی دوطرفه با ارکان دیگر دخیل در انتخابات شامل هیات نظارت، مجموعه قضایی و حوزه های امنیتی استان برشمرد و از تلاش‌های بی وقفه و شبانه روزی آنان نیز تقدیر و قدردانی کرد.


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۱۳۴۵


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

بازدید امروز ۷۸
تعداد بازدیدکنندگان امروز ۴۵ نفر
تعداد بازدیدکنندگان دیروز ۲۹ نفر
کل بازدیدکنندگان ۱۱۷۲۰ نفر
تعداد کاربران مهمان ۴۹ نفر
آماربازدیدکنندگان