ولی قلیچی
فرماندار شهرستان صالح آباد

           
۱۳۹۸/۰۹/۱۳

فرماندار صالح آباد در مراسم معارفه بخشدار مرکزی؛

بخشداری بایستی به مرکزوحدت وهمدلی برای خدمت به عموم روستاوندان تبدیل شود

نماینده عالی دولت انتخاب افراد و سپردن مسئولیت را یکی سخت ترین امور برشمرد و با تاکید بر اصل شایسته سالاری و باتوجه به شرایط بخش مرکزی ، محرومیت و مرزی بودن شهرستان نیازمند فردی جوان ، توانا و مردم دار بودیم که پس از بررسی مختلف برادر عزیز و ارجمندجناب آقای محمد افشین را که روستازده ،جوان ،دارای تحصیلات عالیه و۸سال سابقه خدمت در فرمانداری رازوجرگلان وسابقه همکاری با آموزش و پرورش،صداوسیما ، سازمان بازرسی و هیئت های ورزشی و از برادران اهل تسنن بوده را انتخاب و پس از طی مراحل اداری به این سمت منصوب شد و امیدوارم به حول و قوه الهی حضور ایشان منشا خیر وبرکت باشد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری صالح آباد، در مراسم آئی معارفه آقای محمد افشین به عنوان بخشدار مرکزی شهرستان صالح آباد ولی قلیچی فرماندار  در  سخنانی ضمن تشکر و  خیر مقدم حضور علما ، مدیران ادارت،اعضاء شوراهای اسلامی ،خانواده معزز شهدا و ایثارگران و معتمدین با تبریک  ولادت امام حسن عسگری(ع) و روز تصویب قانون اساسی  با رای۹۹ درصدی مردم گفت:
مقام معظم رهبری می فرمایند:قانون اسیاسی میثاق بزرگ ملی،دینی وانقلابی ماست . اسلام-که همه چیز مااسلام است-درقانون اساسی تجسم وتبلور پیدا کرده است.

🔸 قلیچی ادامه داد صالح آباد ( زور آباد کهن ) را بایستی دیار صلح ، وحدت و دوستی اقوام و مذاهب دانست .حضور قومیت های  مختلف ، صالح آباد را به رنگین کمانی از اقوام مبدل کرده و اینجا سرزمین مردمان مرزبان ، سختکوش ، مهربان ، موحد ، غیرتمند و مهمان نواز است.  
اتحاد و انسجام مردمان شیعه و سنی این شهرستان زبانزد عام و خاص است و تقدیم 109 شهید ، 17 آزاده ، 37 جانباز ، سند افتخاری  از وفاداری اقوام و مذاهب این مرز بوم به نظام اسلامی است.

🔸وی با اشاره به علت برگزاری مراسم جاری افزود : امروز خدمت شما مردم فهیم بخش مرکزی رسیدیم که تا با معارفه بخشدارمحترم زمینه بهرمندی بهتر وارایه خدمات مطلوب دولت رابرای شما فراهم کنیم.
قطعا بخشداری بایستی به مرکزوحدت وهمدلی برای خدمت به عموم روستاوندان تبدیل شود وبرهمگان لازم است بانماینده عالی دولت دربخش همکاری کنند.

🔸نماینده عالی دولت انتخاب افراد و سپردن مسئولیت را یکی  سخت ترین امور  برشمرد  و با تاکید بر اصل شایسته سالاری و باتوجه به شرایط بخش مرکزی ، محرومیت و مرزی بودن شهرستان  نیازمند فردی جوان ، توانا و مردم دار بودیم که پس از بررسی مختلف برادر عزیز و ارجمندجناب آقای محمد افشین را که روستازده ،جوان ،دارای تحصیلات عالیه و8سال سابقه خدمت در فرمانداری رازوجرگلان وسابقه همکاری با آموزش و پرورش،صداوسیما ، سازمان بازرسی و هیئت های ورزشی  و از برادران اهل تسنن بوده را انتخاب و پس از طی مراحل اداری به این سمت منصوب شد و امیدوارم به حول و قوه الهی حضور ایشان منشا خیر وبرکت باشد.

🔸فرماندار صالح آباد با اشاره به برنامه کاری خود در شهرستان عنوان داشت: برنامه کاری بنده مختصر و در یک جمله کوتاه است:
"کارناب و رفتار شامخ با هدف جهش است"  
برنامه بخشدار محترم درسطح بخش همین خواهد بود که سه کلید واژه مهم این جمله کوتاه را به اختصارتوضیح خواهم داد:
کارناب : هرکار و فعالیتی بایستی همراه با رویکردهای سه گانه نظارت بر عملکرد ، استفاده از خرد جمعی و بهبود ارتباطات مردمی باشد
بخشدار محترم بایستی بر عملکرد شوراها،دهیاران و مراکز ارائه خدمات دولت دربخش نظارت داشته و باتشکیل اتاقهای تفکر با حضور افراد تحصیلکرده ، اتاق تجربه باحضور پیشکسوتان ومعتمدین و اتاق تعادل باحضور اعضای شوراهای اسلامی ودهیاران زمینه بهرمندی ازخردجمعی را فراهم کند.
وی می بایست  درجهت بهبود ارتباطات مردمی زمینه حضور مسولین درسطح روستاهها وتسهیل این ارتباط رافراهم کنند.

🔸ولی قلیچی در ادامه سخنان خود از  رفتار شامخ  نام برد و افزود:
مقام معظم رهبری ( مدظله العالی ) فرمودند درمواجهه مسائل و مشکلات این چهارویژگی را که- من به  اختصار شامخ می نامم -را سر لوحه کار خود قرار دهند یعنی در برخورد با مسائل و مشکلات شجاعانه امیدوارانه ، مبتکرانه، و خردمندانه رفتار کنند.

وی تصریح کرد بخشدار محترم همان اختیارات بنده را  درمحدوده بخش داشته  و انتظار این است با استفاده حداکثری از اختیارات و در چارچوب رفتار شامخ مسائل ومشکلات در خود بخش حل شوند.

🔸رئیس شورای اداری شهرستان صالح آباد در بخش دیگری از عرائض  به کلید واژه جهش اشاره کرد و گفت  : شهرستان صالح آباد وبویژه بخش مرکزی نیازمند جهش در حوزه های مختلف بوده و  در یک کلام پیشرفت و آبادانی .
 از این منظر و به منظور اجرای مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی مد نظر استاندار معزز خراسان رضوی ضمن تشکر از اقدامات معین اقتصادی سپاه امام رضا (ع) ،به منظور نقش آفرینی مردم در پیشرفت ، توسعه و آبادانی شهرستان و استفاده از ظرفیت نخبگان و فعالان فرهنگی ، اجتماعی ، سیاسی واقتصادی شهرستان   سازمان مردم نهاد " جهاد همکاری شهرستان" که مخفف آن "جهش" می باشد  را با کمک همه علاقمندان پیشرفت و آبادانی ایجاد کرده و مردم و دولت در کنار هم و با اقدام مشترک زمینه را برای جهش در ابعاد مختلف فراهم کرده و درسطح بخش هم جهادهمکاری شهرستان فعال خواهد شد .
در این نهاد هم مردم و هم نخبگان تصمیم می گیرند و ما به عنوان مجریان همراه مردم زمینه اجرای این تصمیمات را فراهم خواهیم کرد.

رئیس ستاد انتخابات شهرستان صالح آباد با اشاره به قرار گرفتن  در آستانه یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی  ومیان دوره ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد:
در گام دوم انقلاب، قانونمندی، بی طرفی وانسجام ملی شعار راهبردی ما در مجموعه وزارت کشور است.
اینجانب به عنوان رییس هیات اجرای شهرستان باهمکاری وتعاملی کهدربین ارکان برگزاری انتخابات به ویژه نظارت وهیات اجرایی شاهد برگزاری انتخاباتی آرام در کمال صحت،سلامت وامنیت باشیم.
ملاک ما عمل به مر قانون است و قطعا روش وبرنامه من که همان کارناب،رفتار شامخ وباهدف جهش است هم در این زمینه جاری وساری
 خواهد شد.
اصل ششم قانون اساسی عنوان می کند:درجمهوری اسلامی ایران امورکشور باید به اتکای آرای عمومی اداره شود از راه انتخابات،انتخاب رئیس جمهور،نمایندگان مجلس،اعضای شورها و نظایر اینها یا از راه همه پرسی درمواردی که دراصول دیگر این قانون معین میگردد.

 


منبع : زیرپرتال فرمانداری صالح آباد
تعداد بازدیدها : ۷۹


مطالب مرتبط با این موضوع :


کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

بازدید امروز ۹۲
تعداد بازدیدکنندگان امروز ۴۵ نفر
تعداد بازدیدکنندگان دیروز ۲۹ نفر
کل بازدیدکنندگان ۱۱۷۳۴ نفر
تعداد کاربران مهمان ۴۲ نفر
آماربازدیدکنندگان